_dsc0851

Цієї зими у Києві вперше запрацюють біо-котельні

8 жовтня відбулося урочисте відкриття трьох нових опалювальних котелен в місті Києві. Довгоочікуваний багатьма захід проходив у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді міста Києва, за участі делегації ООН та Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

_dsc0786 _dsc0812

_dsc0835 _dsc0851  _dsc0858

Тепло_dsc0854 в приміщеннях – це щорічна проблема муніципальних установ, бо на газове опалення кожного року витрачається більша частина бюджетних коштів. Перед керівництвом центру учнівської молоді повстало питання модернізації гарячого водопостачання та обігріву приміщень. Рішенням стало долучення учнівського центру до проекту ООН та Глобального екологічного фонду під назвою “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних ресурсів”. Завдяки чому і було встановлено твердопаливні котли.
Чому це кращий альтернативний спосіб опалення? Тведопаливні котли є економним та екологічно чистим засобом опалення. Вони автоматизовані, за потреби температуру можна збільшувати чи зменьшувати. Працюють на солом’яних пелетах, які зовсім нескладно дістати : в Україні вже багато компаній займаються їх продажем та виробництвом.

Якщо казати про економію на прикладі учнівського центру, то це зменшення витрат на опалення в 4,5 рази      (350- 500 тис. грн замість 1,5 млн.грн.) ! Нові котельні коштують 3,5 млн. грн., так, це висока ціна, але за підрахунками спеціалістів вартість котлів повністю окупається вже через кілька років користування.
Вітаємо центр учнівської молоді з першим  сезоном біо-опалення, та сподіваємося, що кроки України по шляху нового, екологічного життя будуть ставати все ширшими і впевненішими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *